İzleyiciler

31 Ağustos 2015 Pazartesi

EMZİRME HİKAYEMİZ

İlkönce  güzel bir haber ile başlıyorsun bu serüvene heyecan ,endişe ile geçiyor aylar.Sonra o dokuz ay beklediğiniz güzel gün geliyor ve bebeğinizi kucağınıza alıyorsunuz.Bundan sonra herşey onun etrafında dönmeye başlıyor.

  Öncelikle bebeğinizin düzenli olarak emmesini sağlamak istiyorsunuz.Sezeryan ile doğum olduysa sütünüz geç gelebilir fakat bende olmadı. Atlas doğumundan  kısa bir süre sonra emmeye başlamıştı.Bizim sorunumuz; Atlas'ın, bir süre sonra memede olan çatlaklar yüzünden memeyi tutmaması.Tutamadıkça ağlamaya başlıyordu ve ben de bu çocuk emmeyecek diye strese giriyordum. Ama hiçbir şekilde ümidimi yitirmedim ve 10 gün  boyunca Atlas'a sütümü sağıp kaşık ile içirdim, arada memeye yatırıp tutmasını denedim. Fakat Atlas memeye yatınca çığırmaya başlıyordu sanki canı yanıyormuş gibi bağırıyordu bende tekrar başa dönüp kaşık ile veriyordum.
Birgün yine bu şekilde memede çığırırken mememden ağzına süt akıverdi veeee birden memeyi Atlas tuttu, o günden sonra da memenin müptelası oldu zaten  : ) .

  Size tavsiyem sakın memeyi tutmuyor diye biberon ile süt veya mama vermeyin.Yoksa memeyi hiç istemez bu sefer.Elinizden geldiği kadar kendi sütünüzü vermeye çalışın.

1 yorum:

Adsız dedi ki...

Gercekten emzirebilmek kadar harika bisey yok :)